Mina Kostić izašla iz bolnice. U nastavku teksta doznajte šta je izjavila. Pjevačica Mina Kostić danas je završila boravak u Klinici za psihijatrijske bolesti „Laza Lazarević“ u Beogradu, gdje je proteklih sedmica bila pod stručnim medicinskim nadzorom. Njen izlazak iz zdravstvene ustanove privukao je pažnju brojnih medijskih ekipa koje su čekale prve informacije o njenom stanju nakon perioda liječenja.
Iako nije željela duže razgovarati s novinarima, pjevačica je kratko poručila da se osjeća dobro te da je zadovoljna svojim trenutnim stanjem. U pratnji partnera Mane Ćuruvije Kaspera i člana porodice napustila je prostor klinike, nakon čega su se zajedno udaljili automobilom.

-
Prvi trenutci nakon izlaska iz ustanove
Nekoliko minuta nakon što se pojavila ispred glavnog ulaza, Mina Kostić našla se u centru pažnje okupljenih fotografa i novinara. Na sebi je imala jednostavnu crnu kombinaciju, dok je lice djelimično sakrila kačketom i tamnim naočalama.
Iako su predstavnici medija pokušali dobiti više informacija o njenom oporavku, pjevačica nije željela ulaziti u detalje. Kratkim obraćanjem dala je do znanja da se osjeća stabilno i da je fokusirana na nastavak oporavka van bolničkih uslova.
Nakon toga nije bilo dodatnih izjava, a njen odlazak protekao je bez većih zadržavanja ili obraćanja javnosti.
-
Podrška porodice tokom oporavka
Od prvog dana liječenja uz Minu su bili najbliži članovi porodice i partner. Posebno se isticao Mane Ćuruvija Kasper, koji je prema pisanju medija redovno dolazio u posjete i pružao joj podršku tokom cijelog boravka u ustanovi.
Njegovo prisustvo zabilježeno je i na dan otpusta. U kliniku je stigao prije izlaska pjevačice i sačekao završetak svih formalnosti. Nakon toga zajedno su napustili objekat.
Porodična podrška često ima značajnu ulogu u procesu oporavka osoba koje prolaze kroz zdravstvene izazove, a upravo je podrška najbližih bila jedna od tema o kojoj su govorili i brojni Minini fanovi na društvenim mrežama tokom prethodnih sedmica.
-
Promjena plana u posljednjem trenutku
Iako se očekivalo da će Mina Kostić biti otpuštena dan ranije, njen izlazak iz bolnice ipak je odgođen. Razlozi promjene termina nisu zvanično saopšteni, ali je potvrđeno da je odluka donesena iz proceduralnih razloga i da nije riječ o pogoršanju zdravstvenog stanja.
Zbog toga su mnogi mediji tokom jučerašnjeg dana bezuspješno čekali njen izlazak. Otpust je realizovan tek danas, nakon što su završeni svi potrebni medicinski i administrativni koraci.
Takve situacije nisu neuobičajene kada je riječ o bolničkom liječenju, posebno u slučajevima kada ljekari žele dodatno procijeniti stanje pacijenta prije povratka svakodnevnim aktivnostima.
-
Veliko interesovanje javnosti
Od trenutka kada su se pojavile informacije o njenoj hospitalizaciji, javnost je pokazala veliko interesovanje za zdravstveno stanje popularne pjevačice. Vijest se brzo proširila regionom, a mnogi obožavatelji slali su poruke podrške i želje za što bržim oporavkom.
Društvene mreže bile su ispunjene komentarima ljudi koji su isticali da mentalno zdravlje zaslužuje jednaku pažnju kao i fizičko zdravlje. Mnogi su podržali odluku da potraži stručnu pomoć i naglasili važnost otvorenog razgovora o problemima sa kojima se suočavaju brojne osobe.
Tokom njenog boravka u ustanovi pojavile su se različite spekulacije, ali zvaničnih informacija bilo je vrlo malo. Upravo zbog toga današnji izlazak iz klinike predstavljao je jedan od najiščekivanijih trenutaka za medije koji su pratili cijeli slučaj.

-
Period liječenja pod nadzorom stručnjaka
Podsjetimo, Mina Kostić primljena je u kliniku krajem maja, gdje je započela proces liječenja pod nadzorom medicinskog osoblja. Prema informacijama koje su ranije prenijeli pojedini mediji, razlog hospitalizacije bio je ozbiljan oblik anksioznosti.
Anksioznost može značajno uticati na kvalitet života, posebno ukoliko se simptomi razviju do mjere da ometaju svakodnevno funkcionisanje. Stručnjaci naglašavaju da je pravovremena pomoć važan korak ka uspješnom oporavku te da liječenje može uključivati različite terapijske metode, u zavisnosti od individualnih potreba pacijenta.
Iako detalji njenog medicinskog tretmana nisu poznati javnosti, činjenica da je danas napustila kliniku ukazuje na to da su ljekari procijenili kako je spremna nastaviti oporavak van bolničkog okruženja.
-
Povratak privatnom životu
Nakon izlaska iz ustanove, Mina Kostić nije govorila o planovima za naredni period. Za sada nije poznato kada će se vratiti poslovnim obavezama niti da li uskoro planira nove nastupe ili muzičke projekte.
Ono što je sigurno jeste da će naredne sedmice biti posvećene odmoru i prilagođavanju svakodnevnom životu nakon perioda provedenog na liječenju. Njeni fanovi nadaju se da će uskoro ponovo vidjeti pjevačicu na javnim događajima, ali i da će joj predstojeći period donijeti mir, stabilnost i uspješan nastavak oporavka.











