Ispovijesti su postale veliki hit na društvenim mrežama i često ih ljudi čitaju kako bi se povezali sa raznolikim iskustvima drugih. Danas vam donosimo jednu novu ispovijest.
- Dinamika između snahe i njezine svekrve često može biti prilično komplicirana, a ova tema ima tendenciju generirati brojne osobne račune na društvenim mrežama, koji često generiraju značajnu količinu komentara.
U tom trenutku je moj suprug našem djetetu povjerio ključeve naše kuće, što me prilično naljutilo. Ona se slatko nasmiješila i primijetila: “Sigurno ste uznemireni što sam toliko doprinijela kući. U to sam vrijeme bio prilično okupiran. Počeo sam se svađati s njim; međutim, moj muž je samo slegnuo ramenima i rekao mi u tom trenutku.
Ona je financirala kupnju naše rezidencije i mi je ne možemo odbiti. Bilo mi je dosta teško nagovoriti ga da joj ga preda, a on bi kasnije otvorio vrata. To me je potaknulo na odluku da diskretno postavim kameru kako bih pratila događaje koji su se odvijali u našoj odsutnosti kada ona pokuca na vrata. Tijekom poslovnog putovanja u stranu zemlju, vratio sam se kući i otkrio uznemirujuću situaciju koja se odvijala u mom stanu.
- Pregledom sam primijetio nedostatak nekoliko malih, ali skupih ukrasa. Tada sam se sjetio nadzorne kamere koju sam postavio. Kad sam pregledao video, obuzela me nevjerica koja je na trenutak srušila moju percepciju stvarnosti.
Video je otkrio kako moj suprug i njegova kći skupljaju razne sitne stvari iz mog doma. Obratio sam mu se u vezi s tim, a on mi je rekao da je njegova majka bila jako potresena i uvrijeđena mojim prvotnim odbijanjem da dam ključ. Pa je odlučio vratiti sve darove koje mi je dala za vjenčanje. Aspekt koji me najviše zabrinjava je da je mcg sujxuga raspršen na crvenoj strani.
BONUS TEKST
Srijeda nakon Uskrsa, koja se u narodnoj tradiciji naziva pod nekoliko naziva – najčešće Čista srijeda ili Pepelnica – ima veliki značaj u pravoslavnom kalendaru i kulturnim običajima. Ovaj dan označava povratak iz blagdanskog ozračja u redovnu svakodnevicu.
Nakon veličanstvene proslave Uskrsa, obilježene zajedničkom molitvom, radošću i obilnom gozbom, ova srijeda simbolično nas podsjeća na povratak redovnim obavezama i radu. U našem narodu uz ovu srijedu veže se bogatstvo narodnih vjerovanja i simbola koji odražavaju poglede naših predaka na svijet i prirodu. Jedno od najpoznatijih vjerovanja vezano je uz doba dana.
- Vedro i svijetlo nebo često se tumači kao naznaka prosperitetne i uspješne godine koja je pred nama, dok se smatra da oblačni uvjeti nagovještavaju izazovnu i tešku godinu koja je pred nama. No, u nekim sredinama, poput Užica, postoje alternativna tumačenja.
Na primjer, široko se vjeruje da vidjeti zvijezdu padalicu na ovaj dan simbolizira sretnu godinu. S druge strane, alternativno tumačenje pretpostavlja da zvijezda padalica služi kao prikaz duše preminulog pojedinca, utjelovljujući nebeski entitet koji je nekoć bio njihov – simbol koji označava da je netko prešao iz svog postojanja u vječnost.
Pojam Garava srijeda ima fascinantno podrijetlo vezano uz starinski banatski običaj koji je ostao poznat sve do sredine 20. stoljeća. Tom prilikom bi se neoženjeni muškarci iz sela okupili u povorci, često uz pratnju svirača, kako bi simbolično vukli panj kroz selo. Događaj je uključivao i šaljive i kritičke aspekte, dok su se seoske žene i djevojke družile s neženjama kroz razigranu šalu i smijeh, naglašavajući njihov percipirani “neuspjeh” da se udaju.
- Središnje mjesto u ovoj tradiciji bila je praksa “čađanja”, pri čemu su mladići ukrašavali svoja lica čađom, čineći ih predmetom šale dok su istovremeno signalizirali poziv na ozbiljnost i predanost obiteljskom životu.
Iako se ovaj običaj na prvi pogled može činiti zabavnim, imao je značajan društveni značaj i prenosio vitalnu poruku. Unutar tih tijesno povezanih sela svaka je osoba imala određenu ulogu, a brak i obitelj smatrani su temeljnim stupovima društvenog okvira. Nadalje, Čista srijeda podsjeća na društvene odgovornosti koje mladi nose, a sve u blagdanskom kontekstu tradicionalne procesije.
S vjerskog stajališta, ova srijeda je uključena u takozvani Veliki ili Svijetli tjedan, koji slijedi odmah nakon korizme. Tijekom ovog tjedna obustavljaju se uobičajeni posni propisi koji zabranjuju post srijedom i petkom, čime se naglašava važnost Uskrsa i njegove slavljeničke duhovne baštine.
Ovaj tjedan je prikladno nazvan “nezgodan”, predstavljajući osjećaj razigranosti, nestabilnosti i nedostatka strogih ograničenja, odražavajući radost i slobodu koju utjelovljuje. Štoviše, smatralo se da grijesi počinjeni u tom vremenskom razdoblju imaju jedinstvenu težinu i da ih je posebno teško iskupiti. Stoga su se pojedinci toga dana nastojali suzdržati od nepravde, svjesno izbjegavajući psovke, ogovaranja i sukobe.
- Ova vjerovanja proizlaze iz dubokog poštovanja prema danima koji slijede nakon velikih blagdana, kada je, prema tradiciji, ljudski duh najotvoreniji i dobroti i nevolji. Stoljećima je Svijetla ili Čista srijeda nadmašivala naziv običnog radnog dana.
Predstavlja spoj duhovne pronicljivosti i narodnog humora, obilježenog primjerima gledanja u nebo i uživanja u smijehu na jarkom planinskom povjetarcu. Prepoznatljivu atmosferu ove sezone oblikuje jedinstvena igra svečanosti i razigranosti, isprepletena tradicijom i vjerovanjem. Ovaj dan označava spajanje prirode, čovječanstva i božanskog, najavljujući novi početak.
Bilo da se radi o sjećanju na prolaznu zvijezdu padalicu, privlačan izraz lica ili netaknuto nebo, ova srijeda djeluje kao blagi podsjetnik da život uključuje više od praznika, već i dane koji slijede. Kada im se pristupi s osjećajem poštovanja i osmijehom, ovi dani mogu biti jednako svijetli i značajni.