Kućanski poslovi mogu biti izazovan i radno intenzivan pothvat koji zahtjeva dosta vremena i truda. Srećom, postoje brojni uređaji koji pojednostavljuju ove zadatke, među kojima se veš mašina ističe kao jedna od najvažnijih.
- Među raznim značajkama perilica rublja, mnogi korisnici često zanemaruju i pogrešno razumiju određene elemente. Jedan simbol koji je izazvao i zbunjenost i znatiželju na platformama društvenih medija je zagonetna ikona “leptira”.
Koristeći mogućnosti digitalnog svijeta, korisnik Twittera pokrenuo je istraživanje kako bi dešifrirao značaj ovog zagonetnog amblema koji se nalazi na njegovoj perilici rublja. Tražio je pomoć od online zajednice tražeći retweetove, apelirajući na druge korisnike za pojašnjenje u vezi s tajanstvenim simbolom leptira.
Uvod u najavu izazvao je značajan interes i potaknuo široku raspravu. Dok su se mnogi pojedinci bavili ležernim nagađanjima o značaju amblema “leptira”, neki su točno shvatili njegovu pravu svrhu. Perilica ima simbol leptira koji označava specijalizirani ciklus prilagođen za održavanje osjetljivih materijala, poput svile, satena i zavjesa.
- Cilj programa “Butterfly” je ponuditi rješenje za čišćenje koje je nježno i prikladno za predmete koji ne zahtijevaju rigorozno pranje. Primarni cilj ovog programa je omogućiti sveobuhvatno čišćenje upotrebom mlake vode i blagim ciklusom centrifuge.
Ovom metodom čuva se cjelovitost osjetljivih materijala, čime se sprječavaju moguća oštećenja. Osim toga, program “Butterfly” pomno je osmišljen kako bi se postigla optimalna učinkovitost uz znatno smanjenje rizika od nuspojava. Korisnici često ne prepoznaju široku lepezu opcija koje nude njihove perilice rublja.
Program “leptir”, pokazna značajka, učinkovito ilustrira kako poboljšana funkcionalnost može uvelike optimizirati proces pranja rublja, posebno za osjetljive tkanine. Savjetujem korištenje ove značajke tijekom sljedećeg pranja osjetljivih predmeta kako biste iskusili njenu impresivnu učinkovitost u očuvanju kvalitete vaše odjeće.
Godine 1858. Hamilton Smith, stanovnik Pittsburgha, izumio je prvu perilicu rublja u povijesti. Inovativni uređaj imao je bubanj opremljen ravnom osovinom i lopaticama. Okretanjem ručke koja je bila pričvršćena na njega, osovina bi se počela okretati. Iste godine Smithu je odobren patent za njegovu kreaciju. Unatoč tome što je stroj zahtjevan za rad i čestoj sklonosti da ošteti odjeću, on je postavio temelje za evoluciju strojnog pranja.
Sljedeće godine debitirala je njemačka perilica rublja koju karakterizira mješalica poput oka. Ova mješalica radila je pokretima gore-dolje, koristeći tiple s oprugom koje su dosljedno bile u interakciji s odjećom. Do kraja 19. stoljeća perilica se transformirala u osmerokutni cilindar kojim se moglo upravljati ručno pomoću ručke.
Kako bi se započeo proces pranja, u cilindar je uvedena vruća voda sa sapunom. Nakon završetka postupka čišćenja, odjeća je ocijeđena pomoću valjaka. Prva električna perilica rublja bila je nakon završetka Prvog svjetskog rata došlo je do značajnog porasta prihvaćanja perilica rublja od strane stanovništva.
- Godine 1922. Howard Snyder napravio je revoluciju u industriji svojim stvaranjem električne perilice rublja, koja je kasnije doživjela masovnu proizvodnju u Iowi. Poboljšana funkcionalnost ove perilice rublja ključni je čimbenik koji pridonosi njezinoj sve većoj popularnosti među potrošačima.
Sljedeće godine proizvođači sa sjedištem u Njemačkoj predstavili su vlastitu verziju perilice rublja, koristeći peć na ugljen za grijanje. Ova perilica ima spremnik s malim otvorom. Nakon punjenja odjeće, aktivira se motor koji povezuje osovinu sa spremnikom, što omogućuje kontinuirano okretanje u suprotnom smjeru.