Oglasi - Advertisement

Svi koji imaju baštu ili vrt i u njima uzgajaju biljke i povrće i voće znaju da postoji jako puno nametnika koji uništavaju njihov trud a među najčešće spadaju lisne uši koje možete uništiti na prirodan način.

Oglasi - Advertisement

Primjenom ove mješavine sode bikarbone i soli na biljke pogođene lisnim ušima, možete učinkovito eliminirati ove štetočine u samo nekoliko minuta. Lisne uši u trenu nam nestaju iz vida. Napravite snažan domaći sprej koji osigurava potpuno uništavanje lisnih uši. Nakon primjene, odmah izaziva iritaciju, što dovodi do njihove smrti u roku od nekoliko minuta. Uz ove dvije komponente potrebno je ugraditi i dodatni sastojak koji će spriječiti njihovo izbacivanje. Ukupno nam je potrebno 10 litara vode. Deset žlica natrijevog bikarbonata. Pet žlica soli. deterdžent za pranje rublja Procedure: Upotrijebite sitno ribež za usitnjavanje sapuna za pranje rublja.

  • Pomiješajte sodu bikarbonu i sol u kanti vode dok se potpuno ne otope. Nakon toga dodajte naribani sapun za pranje rublja. Sve sastojke dobro sjediniti. Prebacite ovu otopinu u bocu s raspršivačem i nanesite je na biljke svaka tri do četiri dana. Dodatne informacije možete pronaći u popratnom videu koji se nalazi na kraju članka. Alternativna metoda za uklanjanje nepoželjnih lisnih uši. Coca-Cola Ovaj slatki napitak djeluje kao otrov za lisne uši. Po želji ga je moguće razrijediti s vodom u omjeru 2:5 i dodati malu količinu tekućeg sapuna koji služi kao ljepilo i time omogućuje brži učinak.

Drveni pepeo služi kao učinkovita metoda za povećanje plodnosti tla, a istovremeno pruža zaštitu biljkama. Vrlo je učinkovit u borbi protiv puževa, muha i lisnih uši, a služi i kao odličan dodatak kompostu. Potreban nam je jedan dio sušenog duhana. Jedan dio prosijanog drvenog pepela. Procedure: Prebacite osušeni duhan u odgovarajuću posudu. Pomiješajte ga s prosijanim drvenim pepelom u jednakom omjeru jedan prema jedan. Raspodijelite približno 30 do 50 grama ove mješavine oko podnožja svake biljke, a zatim je nastavite zalijevati.

Prskanje se može ponoviti do deset puta dnevno. Osim toga, možete formulirati rješenje koje ćete dobiti sljedećom metodom. Potrebno je imati jednu šalicu prosijanog drvenog pepela. Jedna šalica osušenog duhana. Jedna litra vode Po želji: 30 grama zelenog sapuna. Procedure: U lonac dodajte drveni pepeo i duhan, a zatim smjesu prelijte jednom litrom vode. Stavite na štednjak i poklopljeno kuhajte otprilike 30 minuta. Nakon toga skinite sa štednjaka, ostavite da se ohladi i ostavite da odstoji nekoliko sati. Na kraju, prijeđite na filtriranje otopine i zatim je razrijedite u pet litara vode.

Koristimo ga na biljkama koje su zaražene lisnim ušima. Da biste dodatno poboljšali učinke, možete dodati naribani zeleni sapun, pazeći da bude otopljen u skromnoj količini vruće vode. Umiješajte ga u pripremljenu smjesu, imajući u vidu da su lisne uši pretežno smještene na donjoj strani lista. Ljuta paprika služi kao održiva zamjena za drveni pepeo. Stoga, u nedostatku pristupa drvenom pepelu, pridržavajte se sljedećih koraka.

Aerosol sprej na bazi kapsaicina. Potrebna nam je jedna žličica mljevene ljute papričice. 500 mililitara vode malu količinu organskog sredstva za čišćenje Procedure: U čašu dodajte žličicu mljevene ljute papričice. Dodati vodu i dobro sjediniti sastojke. Ostavite smjesu da odstoji 36 sati, nakon čega je procijedite kroz krpu i pretočite u bocu s raspršivačem. Budite oprezni i izbjegavajte kontakt s očima s rukama koje su došle u dodir s ljutom papričicom. Istodobno, preporučljivo je suzdržati se od korištenja čistog koncentrata na biljkama, jer im to može naškoditi.

Prije upotrebe koncentrat je potrebno razrijediti vodom; stoga pomiješajte 20 ml koncentrata s 1 litrom vode. Kako biste poboljšali prianjanje škropiva na biljke, dodajte nekoliko kapi organskog deterdženta i promiješajte smjesu. Preporučljivo je ovaj tretman izvoditi u večernjim satima kada nema vjetrova. Primijenite tretman prskanjem na sve biljke koje su napadnute lisnim ušima.

Ljute papričice sadrže alkaloid kapsaicin, koji služi kao aktivna komponenta. To je faktor koji doprinosi pikantnosti ljutih papričica. Kapsaicin pokazuje učinkovitost u borbi protiv različitih nametnika. Ipak, naglašavamo važnost odgovarajućeg razrjeđivanja ovog prirodnog škropiva s vodom. Molimo ponovite postupak prskanja nakon intervala od sedam dana.

PREUZMITE BESPLATNO!⋆ KNJIGA SA RECEPTIMA ⋆

Upiši svoj email i preuzmi BESPLATNU knjigu s receptima! Uživaj u jednostavnim i ukusnim jelima koja će osvojiti tvoje najdraže.

Jednim klikom preuzmi knjigu s najboljim receptima!

Oglasi