Djeca koja budu ostavljena od strane svojih roditelja imaju unikatne izazove za razliku od djece za koju se od početka roditelji brinu i vole ih kao niko. Bez obzira na te izazove, i ova djeca bez roditelja se mogu snaći nekako u životu i napraviti samo takve ljude od sebe. Danas vam otkrivamo jednu jako dirljivu priču.
Roditeljstvo je nedvojbeno izazovan pothvat, no ipak ostaje jedno od najkorisnijih iskustava koje čovjek može imati. Unatoč tome, postoje pojedinci koji možda nemaju kvalitete potrebne za učinkovito roditeljstvo, što dovodi do nesretnih okolnosti u kojima su njihova djeca smještena u domove namijenjene za nezbrinutu mladež.
Alicia Drai postigla je uspješnu identifikaciju svoje biološke majke, što je kasnije olakšalo njezino ponovno okupljanje s ocem. Posvojena u dobi od tri godine zajedno sa svojom mlađom sestrom Camilom, Alicia Drai (23) krenula je na izvanredno putovanje koje je kulminiralo dva desetljeća kasnije otkrićem njezinih bioloških roditelja, pričom koja je duboko odjeknula među publikom diljem svijeta.
Njezina biološka majka, koja trenutno živi u Ekvadoru, izvorno je živjela u Italiji, a skrbništvo nad djecom izgubila je zbog raznih životnih izazova i nemogućnosti pružanja odgovarajuće skrbi. Iako nikada nije prestala tragati za svojim kćerima, trebalo joj je dva desetljeća da ponovno uspostavi kontakt s Aliciom putem društvenih mreža.
Nadalje, Alicia je otkrila svoje planove da otputuje u Poljsku kako bi upoznala svog biološkog oca. “Usvojena sam s tri godine”, izjavila je. “Iako se ne sjećam kada sam to saznala, oduvijek sam bila svjesna da sam tražila pomoć od svoje posvojiteljice u lociranju moje biološke majke”, objasnila je, ističući nepokolebljivu podršku i prisutnost svoje maćehe. Tijekom cijelog ovog putovanja, izrazila je podršku Aliciji izjavom:
- “Ako ti donosi radost i daje odgovore koje tražiš, ja sam s tobom.” U potrazi za pronalaskom svoje rođene majke, Alicia je koristila platformu za društveno umrežavanje posebno stvorenu za povezivanje posvojenika s njihovim biološkim roditeljima.
Unatoč tome što je zatražila pomoć od konzulata i matičnog ureda Rima, njezin pristup potrebnim informacijama bio je otežan zakonskom odredbom da mora imati najmanje 25 godina. U intervjuu za portal “Fanpage” Alicia je primijetila: “Saznala sam da je moja majka uputila apel na istoj platformi prije mnogo godina.
Novinar nam je omogućio povezivanje i brzo smo uspostavili kontakt”, referirajući se na njezin prvi razgovor s biološkom majkom. “Kada sam se predstavila kao Alisa, odmah mi se obratila i prepričala nepravde koje je pretrpjela. Za nju to nikada nije bila stvar izbora; nastojala nas je locirati. Od malena nas je nastojala zadržati i čak je prošla pravni proces”, izjavila je Alicia, koja je odigrala ključnu ulogu u omogućavanju biološke veze.
- “Kad sam ga prvi put srela, bio je u suzama, boreći se da prihvati da sam to stvarno ja. Rekao je da je gotovo izgubio svaku nadu i da vjeruje da više nikada neće imati priliku da me zagrli”, primijetila je, nakon toga podijelivši svoje stajalište.
“Godinama smo tragali, a ta je neizvjesnost nanijela patnju i mojoj biološkoj majci i posvojiteljici. Sada, nakon dvadeset godina, pomirila sam se s tim. Saznao sam da imam dva brata koji su mi prišli i surađuju s Alijem. Iako prepoznajem osjećaje straha i neizvjesnosti, postoji trajna nada da ćete otkriti način da postignete svu ljubav koju možete zamisliti.