Aleksandar Vučić dugo već obnaša dužnost predsjednika Srbije i trenutno je jedna od najistaknutijih političkih osoba u regiji. Mišljenja o njemu su vrlo različita, a danas donosimo pogled na jedan aspekt njegova privatnog života.
- Tamara Vučić obnaša dužnost prve dame Srbije i živi uglavnom privatnom egzistencijom zaštićenom od nadzora javnosti. Detalji o njoj su rijetki, iako se zna da ima 42 godine i da se 2013. udala za Aleksandra Vučića; zajedno su 2017. godine dobili sina Vukana.
Kako javljaju srbijanski mediji, zaposlenje u Ministarstvu vanjskih poslova Republike Srbije započela je 2010. godine, a bavi se i humanitarnim radom te često sudjeluje na brojnim humanitarnim događanjima. Dok se isprva držala povučeno tijekom ranih faza svog inauguracijskog mandata, posljednjih godina njezin angažman u srpskim društvenim krugovima znatno je porastao.
Par je 2014. godine doživio veliku tragediju gubitkom bebe samo tri dana prije planiranog porođaja, o čemu se prva dama Srbije iskreno osvrnula u javnoj izjavi. U rezidenciji Tamare Vučić svaki kutak ispunjen je toplinom i privrženošću, čineći pravu oazu o kojoj brine njezin sin Vukan. Obiteljska rezidencija, prepoznatljiva po svojoj prostranosti i osvijetljenosti, definirana je obiljem svijetlih nijansi koje naglašavaju prevladavajuću atmosferu.
Povremeno prva dama na svom osobnom Instagram profilu podijeli djeliće pogleda na svoj dragi prostor u stanu, kojim se ponosi da samostalno upravlja. U svom najnovijem članku nudi uvid u raskošnu dnevnu sobu, vješto ukrašenu promišljeno odabranim bijelim namještajem, sofisticiranim dekorom i suptilnim dodirom cvjetnih aranžmana.
Rezidencija Tamare Vučić odiše daškom sofisticiranosti i dostojanstva, odražavajući eleganciju koju ona utjelovljuje kao prva dama. Kuhinja, prostor u kojem sa sinom često dijeli drage trenutke, krasi bijele nijanse. Tijekom blagdana, dom poprima jedinstven i ugodan ambijent, jer i prva dama i predsjednik Srbije nastoje stvoriti istinski očaravajuće iskustvo za svog sina.
BONUS TEKST
Dok su niske temperature često odgovorne za hladne noge, ovaj simptom također može označavati ozbiljno i potencijalno po život opasno stanje. Stručnjaci sugeriraju da povećana razina kolesterola može igrati ulogu u pojavi hladnih nogu.
Iako bi moglo biti privlačno povezati ovo stanje isključivo s naglim početkom zimskih temperatura, Mirror ukazuje da stalno hladne noge mogu značiti ozbiljniji temeljni problem. Rani znakovi povišene razine kolesterola rijetko se uočavaju, zbog čega se ovo stanje često naziva “tihim ubojicom”. Povišene razine kolesterola mogu proći nezapaženo dulje vrijeme, otkrivajući se tek kada doprinesu daljnjim zdravstvenim komplikacijama.
- Jedan od mogućih ishoda ovog stanja je pojava hladnih stopala, koja može nastati zbog oslabljene cirkulacije koja je posljedica visoke razine kolesterola. Stanje o kojem se govori poznato je kao periferna arterijska bolest (PAB), prenosi Tuzlanski.ba.
Priznaje se da periferna arterijska bolest (PAD), u kombinaciji s povišenim razinama kolesterola, igra ulogu u nakupljanju plaka unutar arterija nogu i stopala, što je fenomen koji se naziva ateroskleroza. Ovo nakupljanje može dovesti do sužavanja ili začepljenja arterija, čime se smanjuje protok krvi i rezultira hladnim nogama.
Neadekvatna cirkulacija krvi sprječava dostavu vitalnog kisika i hranjivih tvari do tkiva nogu, gležnjeva i stopala, što može dovesti do raznih simptoma kako stanje napreduje. Nadalje, nedovoljna cirkulacija povećava rizik od značajnih kardiovaskularnih problema, uključujući srčani i moždani udar.
Slično kao i upravljanje povišenim razinama kolesterola, periferna arterijska bolest (PAD) primarno se rješava promjenama načina života. Ključne prilagodbe koje mogu ublažiti simptome PAD-a i smanjiti vjerojatnost progresije uključuju sudjelovanje u redovitoj tjelesnoj aktivnosti i prestanak pušenja.