Brojni pojedinci sudjeluju u potrazi za skupljanjem raznih predmeta, što na kraju može prerasti u doživotnu strast. Danas predstavljamo autentičnu i nesvakidašnju priču o čovjeku posvećenom skupljanju novčića.
- Inicijativa se pojavila spontano, što je rezultiralo progresivnom akumulacijom malih kovanica unutar sve većih plastičnih balona. Ovaj skupljački pothvat prerastao je u žarku strast prema Ohti, što ga je natjeralo da ustraje dok nije napunio pet balona.
Kako je ispričao za ABC News, čak i nakon što je postigao svoj početni cilj, bilo mu je nemoguće prestati. Svaki novčić iskovan i otkriven u njegovom posjedu u konačnici pridodaje ukupnom iznosu. Nakon nekoliko godina odlučio je položiti svoju ušteđevinu na bankovni račun.
Zbog zdravstvenih problema i poteškoća vezanih uz osiguranje odlučio se distancirati od financijskog sektora. Bankovni službenik posvetio je ukupno 24 sata prebrojavanju 15 balona napunjenih novčićima. Nakon završetka ovog pothvata, ukupan iznos je utvrđen na 5.236 dolara. No, ova brojka ne obuhvaća cjelokupno stanje. Među asortimanom kovanica nalazi se izvanredna kolekcija procijenjena na nevjerojatnih 2 milijuna dolara.
- Opisivanje Ohtinih emocija samo kao ekstaze bilo bi neadekvatno predstavljanje. Kroz svoj hobi, on je u poziciji ne samo da ima pristup osnovnoj medicinskoj skrbi, već i da osigura dovoljna financijska sredstva za održavanje udobnog načina života do kraja života.
BONUS TEKST
Klasični recept za pitu od jabuka: kako biste osigurali da nadjev ostane savršeno čvrst i da ne postane kašast, dodajte jedan poseban sastojak. Jabuke su značajne među malim nizom voća koje je stalno dostupno tijekom cijele godine.
Ipak, tijekom proljetnih i ljetnih mjeseci mnogi pojedinci često zanemaruju ovu stvarnost, jer ih često privlači sezonsko voće koje je dostupno samo kratko vrijeme. Glavna ilustracija koja se često pojavljuje u ovoj raspravi je divna slatka pita od jabuka. Ovo jelo je ekonomično i jednostavno za pripremu, zahtijeva minimalno vrijeme, a prima veliki broj porcija istovremeno.
Na kraju napornog dana, šalica čaja ili kave pravi je izvor osvježenja. Potrebni su sljedeći sastojci: 500 grama kora za palačinke, 1 kilogram kiselih jabuka, 4 kašike griza, 8 kašika šećera, 1 kašičica cimeta, 50 grama grožđica, 2 paketića vanilin šećera, 1,5 decilitar ulja, te 100 mililitara kisele vode.
- Započnite dijeljenjem kore za pitu na četiri dijela. Ostavite grožđice da se namaču u šalici vode najmanje 15 minuta. Jabuke nakon pranja naribajte i pomiješajte s grizom, četiri žlice šećera, vanilin šećerom, cimetom i namočenim grožđicama.
Gris će učinkovito upiti vlagu koju oslobađaju jabuke, čime će pita zadržati željenu teksturu i izbjeći gumastoću. Pomiješajte kiselu vodu s uljem i nanesite ovu smjesu na površinu; naknadno trecu koru pospite kasikom secera prije nego stavite cetvrtu koru i na nju rasporedite cetvrtinu fila.
Oklagijom zarolajte koru i položite roladu na podmazan pleh. Preostalu mješavinu ulja i kisele vode ravnomjerno rasporedite po kiflicama, a zatim pitu stavite u hladnu pećnicu. Nakon toga zagrijte pećnicu na 180 stupnjeva i ostavite da se pita peče dok ne dobije zlatnosmeđu nijansu, a taj proces će zahtijevati ne manje od 45 minuta.
Ovaj način pečenja jamči da kora ostane svijetle boje, a da pritom zadrži svjetlinu jabuka, što kulminira ravnomjerno pečenom pitom. Po završetku pečenja pitu izvadite iz pećnice i ostavite da se ohladi. Obilno pospite površinu šećerom u prahu, zatim tankim, oštrim nožem narežite i nastavite s posluživanjem.
- Upute za tijesto za pitu: izvrstan izvor za kuhare početnike! Otprilike 1 kg mekog bijelog brašna, prstohvat soli, jedno jaje i 0,5 l tople vode. Priprema Započnite prosijanjem brašna na sobnoj temperaturi i prebacivanjem u duboku zdjelu, koja se naziva vangli.
Rukama napravite udubinu u sredini brašna, zatim dodajte sol i jaje u smjesu. Lijevom rukom postupno dodajte toplu vodu dok istovremeno miješate desnom rukom—ovaj postupak treba izvoditi ručno, koristeći prste, a ne vilicom ili pjenjačom. Dok nastavljate ulijevati vodu, ustrajte u miješanju i gnječenju desnom rukom, dopuštajući okolnom brašnu da obavija smjesu koja se razvija.
Potrebna količina tijesta za ovaj recept će se odrediti ovom metodom. Od pripremljene količine treba dobiti tri jufke, što će biti dovoljno za veliku tepsiju promjera 50. Mijesite dok se ne postigne željena konzistencija tijesta; nakon toga prestanite dodavati vodu i nastavite mijesiti objema rukama. U smočnici oko tijesta ostaje nešto brašna koje će kasnije trebati.
Tijesto je već postiglo čvrstoću; ključno je izbjegavati korištenje prekomjerne količine brašna kako ne bi postalo pregusto. Da biste to olakšali, prebacite nedovršeno tijesto iz posude i mijesite ga na radnoj površini desetak minuta, povremeno posipajući malo brašna ispod tijesta prema potrebi. Pomiješajte brašno dok se ne postigne neljepljiva konzistencija.
Ukupnu količinu tijesta podijeliti na tri dijela namijenjena za rezance. Svaki dio dobro izmiješajte i ostavite da odstoji desetak minuta. Nakon ovog perioda odmora, još jednom umijesite tri vrste rezanaca; brzo ćete uočiti povećanu mekoću tijesta dok njime manipulirate. Ponovno promiješajte rezance, pazeći da su dovoljno premazani uljem, i držite ih na toplom otprilike jedan sat. U sredinu stavite malu količinu brašna.
- Odaberite jednu jufku, pospite valjak za tijesto brašnom i razvaljajte na najveću moguću širinu. Obično bi promjer razvučenih rezanaca trebao biti unutar raspona od 40 do 50 centimetara.
Počnite tako što ćete na štednjaku zagrijati ulje u žlici, nakon čega zarolane rezance preliti sa 2 do 3 žlice zagrijanog ulja i rukom ravnomjerno rasporediti po cijeloj površini. Ovaj je korak neophodan kako bi se izbjeglo pucanje tijesta tijekom sljedeće upotrebe. Sada, nastavimo. Zasukali smo rukave i krenuli u proces razvlačenja tijesta nauljenim rukama.