Svi volimo da imamo udobnu obuću posebmo ljudi koji veći dio dana provode obuveni. Međutim kada kupimo novi par cipela ili patika skoro svi zadobijemo žuljeve od njih dok ih ne razgazimo.
Ako ste kupili cipele koje uzrokuju žuljeve, razmislite o nabavi specijaliziranih silikonskih uložaka za cipele ili korištenju jedne od sljedećih učinkovitih tehnika prikazanih na YouTubeu. Praktična i jednostavna metoda za zaštitu stopala od modrica je korištenje ženskih gaćica. Uzmite gaćicu i prerežite je na pola. Odvojite papir koji prekriva ljepljivu površinu. Pričvrstite svaku komponentu na jednu cipelu kako biste spriječili potencijalne modrice.
Primjena običnog Indulona ili alternativne kreme učinkovito olakšava istezanje kožne obuće. Nanesite obilan sloj kreme i osigurajte da je ravnomjerno raspoređena. Ostavite da djeluje ne manje od tri sata. Očekuje se da će koža postati savitljivija, čime će se ublažiti pritisak cipela. Alternativna metoda za ublažavanje nelagode tijesnih cipela je umetanje vrećica napunjenih vodom u njih. Zatim ih stavite u zamrzivač na dvadeset i četiri sata. Posljednja jednostavna, ali učinkovita metoda uključuje upotrebu sapuna.
Navlažite tvar i nanesite je na stražnju i bočnu stranu cipela nježnim trljanjem. Slijede najpoznatije tehnike koje će brzo i bez napora poboljšati udobnost vaše obuće i time spriječiti nepotreban pritisak i razvoj bolnih dekubitusa. Tehnike koje koriste postolari za ublažavanje nelagode tijesnih cipela bitne su jer obuća predstavlja ključni element nečije garderobe, zbog čega je nepraktično izaći van bez nje. Većina i žena i muškaraca posjeduje više pari cipela. Unatoč tome, možda ste se već susreli s realnošću da je vaša procjena veličine bila pogrešna ili da ste ograničeni pristajanjem cipela.
Postolar je dao smjernice kako ih sigurno rastegnuti, a preko portala napadovy.blog to ćete znanje steći. Nošenje ovih cipela više neće biti izvor nelagode. U početku očistite unutrašnjost cipele alkoholom, poput votke. Zatim navucite cipele i nastojte ih držati na nogama minimalno jedan sat. Iako može biti neugodan i rezultirati mirisom alkohola na vašim stopalima, ovaj postupak će također poslužiti za omekšavanje tvrđih dijelova cipele, povećavajući njihovu ukupnu udobnost. Drugi pristup uključuje korištenje debljih čarapa u kombinaciji sa sušilom za kosu.
- Na noge navucite deblje čarape, po potrebi na silu izujte cipele, uključite sušilo za kosu i pustite da topli zrak cirkulira 10 do 15 minuta. Ricinusovo ulje će biti blagotvorno ako su vaše cipele izrađene od kože. Jednostavno nanesite boju i ostavite ih da odstoje nekoliko sati. Pazite da nakon toga temeljito očistite površinu kako biste spriječili da na cipelama ostanu masni tragovi. Sadržaj parafina u svijećama čini ih odličnom pomoći kada je u pitanju istezanje cipela. Nježno nanesite svijeću na unutrašnjost cipele i ostavite da djeluje preko noći, najbolje na otvorenom, poput balkona.
Nakon toga temeljito očistite kako biste uklonili sve preostale tragove na stijenkama cipela. To bi trebalo ublažiti svaki pritisak koji vrše cipele. Dodatno, vlažne novine mogu pomoći u procesu rastezanja tenisica ili obuće napravljene od sintetičkih materijala. Samo ih umetnite u cipele i ostavite ih dok se potpuno ne osuše. Nakon toga, molimo vas da skinete novine i isprobate svoje cipele. Nedvojbeno ćete uočiti razliku.
Konačni izravni pristup zajamčeno je učinkovit 100%. Stavite vrećice koje se mogu zatvoriti napunjene vodom u cipele i zatim ih stavite u zamrzivač. Može izgledati neobično; međutim, nedvojbeno ćete primijetiti razliku. Nakon 24 sata u zamrzivaču, vaše cipele će se značajno povećati. Uz pomoć ovih jednostavnih strategija, možete eliminirati bilo kakvo žaljenje povezano s kupnjom nenošenih cipela.