Danas na tržištu možemo pronaći ogroman broj proizvoda za različite namjene pa tako i za čišćenje našeg doma. Međuitm oni su izrađeni na hemijskoj bazi i nisu pogodni za naše zdravlje.
Pripremite vlastitu učinkovitu otopinu za čišćenje WC školjke. Učinkovito uklanja prljavštinu, plak i žute mrlje dok dezinficira površinu, a sve to bez ikakvog oštećenja. Rezultat je uzoran, postignut bez potrebe za korištenjem bilo kakvih štetnih kemikalija. Razmislite o korištenju ovog učinkovitog rješenja za čišćenje koje se lako može napraviti kod kuće slijedeći jednostavne upute portala cpykami.
Potrebno je nabaviti tri žlice limunske kiseline. Jedna žlica soli. Jedna žlica natrijevog bikarbonata. Pomiješajte sva tri sastojka u zdjeli i dobro ih promiješajte. Ove komponente učinkovito dezinficiraju, čiste i daju sjaj WC školjki. Kako bi se poboljšala prionjivost smjese, preporučljivo je oprati zidove prije nanošenja, pazeći da budu vlažni. Nakon toga smjesu ravnomjerno rasporedite po površini WC školjke. Ostavite ga da ostane na mjestu 20 do 30 minuta. Nakon tog razdoblja, upotrijebite četku za temeljito čišćenje toaleta. Promatrat ćete potpuno otapanje sve prljavštine, plaka i požutjelih mrlja pred vašim očima.
Po završetku jednostavno ga isperite i bit ćete ugodno iznenađeni rezultatom. Maloprodajni objekti nude široku lepezu proizvoda za osobnu higijenu, uključujući pudere, tablete, gelove i kuglice. Iako su police trgovina pune ovih proizvoda, oni često nisu najpristupačnija opcija i obično se brzo rasprodaju. Shodno tome, zadovoljstvo nam je predstaviti učinkovit postupak za pripremu domaćih kuglica za čišćenje WC školjke. Oni će jamčiti da će ostati postojano čist i ugodnog mirisa.
Potrebna nam je jedna šalica sode bikarbone. Pola žličice octa (6% koncentracije) Četvrtina šalice limunske kiseline. Dvadeset kapi željenog eteričnog ulja. Jedna latica vodikovog peroksida. Pomiješajte sodu bikarbonu s limunskom kiselinom, pazeći da razbijete grudice, a zatim dobro promiješajte sastojke. U posebnoj posudi pomiješajte peroksid s octom i tu smjesu postupno umiješajte u kombinaciju sode bikarbone i limunske kiseline. Nakon toga unesite eterično ulje. Stavite zaštitne rukavice i oblikujte smjesu u male kuglice. Primijenite dovoljan pritisak kako biste osigurali da ostanu netaknuti i da se ne raspadnu.
- Kuglice poredajte jednu do druge u lim za pečenje i ostavite da se osuše. Nakon sušenja će se stvrdnuti. Ova količina će dati otprilike 15 kuglica. Stavite ih u plastičnu posudu i upotrijebite za čišćenje WC školjke tako da ih jednostavno odložite u posudu.
Bonus tekst:
Smokve, plod stabla smokve, smatrale su se simbolom plodnosti i obilja još od vremena starih civilizacija. Njihovo bogatstvo okusa, nutritivne prednosti i kulturni značaj čine ih bitnim dijelom prehrane, kao i središnjom točkom brojnih legendi i mitova. Ovaj esej ima za cilj ispitati povijesnu pozadinu, prehrambene prednosti i kulturološki značaj smokava, naglašavajući njihovu važnost u ljudskom postojanju kroz povijest. Podrijetlo i povijest smokava sežu u Aziju, posebno na Bliski istok i jugozapadnu Aziju.
Ovo voće je poznato od nastanka ranih civilizacija, s prisutnošću u starom Egiptu, Grčkoj i Rimu. Rimljani su smokve smatrali afrodizijakom, dok su se u Egiptu koristile u medicinske svrhe. Smokve se spominju u Bibliji, a u brojnim religijskim i filozofskim tradicijama predstavljaju život, mudrost i duhovno prosvjetljenje. Na primjer, budistički tekstovi sugeriraju da je Buddha postigao prosvjetljenje dok je meditirao ispod smokve. Po nutritivnoj vrijednosti smokve su izuzetno hranjivo voće, obiluje vlaknima, vitaminima i mineralima.
Ugodnu slatkoću smokve zahvaljuju visokoj koncentraciji prirodnih šećera, a osiguravaju i značajnu količinu kalija koji je ključan za održavanje zdravog kardiovaskularnog i krvožilnog sustava. Nadalje, smokve su važan izvor vitamina K, neophodnog za održavanje zdravlja kostiju, kao i vitamina B6, koji ima ulogu u kognitivnoj funkciji i podržava imunološki sustav. Istaknuta značajka smokava je njihov značajan sadržaj vlakana; konzumacija samo pet smokava srednje veličine može donijeti oko 20% preporučenog dnevnog unosa vlakana, što pomaže poboljšanju probave i snižavanju razine kolesterola.
Štoviše, smokve obiluju antioksidansima koji se bore protiv slobodnih radikala i smanjuju vjerojatnost kroničnih bolesti. Kroz brojne povijesne kontekste, kulturološki značaj smokve bio je značajan. Na primjer, u Grčkoj je smokva bila cijenjena kao sveta biljka, često povezivana s Demetrom, božicom plodnosti i žetve. U Indiji su smokve simbolizirale i plodnost i blagostanje, a njihova su stabla često bila posvećena božanstvima. Vjeruje se da su smokve jedno od najranijih voća koje je čovječanstvo uzgajalo, zahvaljujući svom brzom rastu i otpornosti na sušu.