Oglasi - Advertisement

Obrazovanje danas nije nigdje ono što je nekad bilo i sve se čini da je cilj da ljudi budu manje inteligentni i da znaju manje nego prethodne generacije. Nažalost, ima i dosta neobrazovanih ljudi, naročito na estradi. Danas otkrivamo pozitivne estradne primjere po pitanju obrazovanja.

Oglasi - Advertisement

U svijetu zabave i glazbe, mnogi umjetnici postanu poznati ne samo zbog svojih talenata, već i zbog njihovog životnog puta koji često ostavlja trag u javnosti. Iako se može pomisliti da su slavni izvođači usredotočeni samo na svoje karijere, neki od njih su iznenađujuće dobro obrazovani, dok drugi biraju alternativne puteve uspjeha.

  • Ovaj fenomen otvara vrata raznim zanimljivim pričama o slavnim licnostima koje su ili diplomirale ili napustile školske klupe rano. Neda Ukraden je jedna od onih koje je uspješno kombinirala glazbeni uspjeh s formalnim obrazovanjem.

Započevši svoju profesionalnu glazbenu karijeru u ranoj mladosti, brzo je stekla slavu diljem bivše Jugoslavije do svoje 17. godine. Unatoč tome, zadržala je predanost obrazovanju, nastavila studirati engleski jezik, završila ga u predviđenom roku i postigla izvrsne rezultate kao jedna od najboljih učenica u svojoj klasi.

Slično je i slučaj sa DJ Krmakom, pravim imenom Goran Žižak, koji je osvojio publiku svojim nekonvencionalnim stilom. Manje je poznato da posjeduje visoko obrazovanje, jer je diplomirao na tri fakulteta: pravo, filozofiju i pravoslavnu teologiju. Unatoč tome što nikada nije javno govorio o svojim akademskim uspjesima, njegova karijera govori sama za sebe.

  • Suzana Mančić je također primjer osobe koja je uspjela uskladiti školovanje s umjetničkim ambicijama. Nakon završetka osnovne škole “Đura Strugar” i Petoj beogradskoj gimnaziji, paralelno je pohađala baletnu školu “Lujo Davičo”.

Iako je njezin ruski instruktor smatrao da je njezina tjelesna građa neprikladna za balet, Suzana je nastavila dalje i upisala studij prava. Cijelo desetljeće je posvetila obrazovanju, ali je eventualno prekinula školovanje zbog uspona svoje glazbene karijere. Tijekom tog perioda gajila je duboku vezu prema direktoru Energoinvesta, što je utjecalo na njezin životni put.

Ipak, unatoč brzom usponu, zadržala je poniznost i smatrala da odustajanje od fakultetskog obrazovanja nije opcija. Zdravko Čolić i Nada Obrić također nose pečat visokog obrazovanja. Čolić je studirao u glavnom gradu Bosne, a Nada Obrić je započela svoju glazbenu karijeru tijekom studija na Pravnom fakultetu u Sarajevu.

Iako su njezini roditelji smatrali pjevanje sporednim zanimanjem, nakon završetka studija prava, Obrić je radila u općini Centar, gdje je posvetila 11 godina svojoj ulozi. U međuvremenu, nastavila je pjevati, dokazujući da je moguće uspjeti u obje domene.

Miloš Bojanić, rođen u Bijeljini, također je primjer osobe koja je uskladila rad i školovanje. Nakon završetka srednje prometne škole u Novom Sadu, nastavio je studirati na Prometnom fakultetu. Nakon što je diplomirao, radio je kao direktor u Gradskom poduzeću “Parking”, ali je 1985. odlučio posvetiti se glazbi, što je postalo ključni trenutak u njegovoj karijeri. Ove priče ukazuju na različite životne putove slavnih ličnosti koje su na svoj način ostavile trag u povijesti.

  • Bez obzira na to jesu li završili formalno obrazovanje ili su se posvetili umjetnosti, njihovi uspjesi govore o tome da uspjeh nije uvijek ograničen na jedan model života.

PREUZMITE BESPLATNO!⋆ KNJIGA SA RECEPTIMA ⋆

Upiši svoj email i preuzmi BESPLATNU knjigu s receptima! Uživaj u jednostavnim i ukusnim jelima koja će osvojiti tvoje najdraže.

Jednim klikom preuzmi knjigu s najboljim receptima!

Oglasi