Još od daqvnina su ljudi naučili da u prirodi raste jako puno ljekovitih biljaka koje mogu ublažiti neke zdravstvene tegobe. Danas govorimo o masnom tkivu tvoreveini koja se pojavljuje na koži.
Naslage kolesterola, koje se nakupljaju oko očiju, manifestiraju se kao male izrasline koje nalikuju sitnim žućkastim prištićima; međutim, oni imaju potencijal rasti i opstati na neodređeno vrijeme na svojim izvornim lokacijama. Ove naslage su u biti nakupine masti koje mogu varirati u teksturi, biti meke ili tvrde. S obzirom na osjetljivu prirodu područja na kojem se razvijaju, kirurško uklanjanje naslaga kolesterola nije preporučljivo jer može rezultirati većim ožiljcima koji mogu biti jednako ružni za one koji se bave estetskim problemima.
Dok lasersko uklanjanje predstavlja relativno manji rizik, mogućnost ožiljaka ostaje. Kada se naslage kolesterola pojave zbog specifičnog zdravstvenog stanja, mudro je najprije riješiti temeljni problem koji je doveo do stvaranja tih naslaga. Na primjer, modifikacije prehrane mogu biti potrebne u slučajevima visokog kolesterola ili dijabetesa. Postoje brojne prirodne metode za uklanjanje naslaga kolesterola; jedna takva metoda uključuje korištenje češnjaka.
Da biste iskoristili ovaj lijek, zgnječite češnjak da dobijete pastu i nanesite je na zahvaćeno područje. Preporučljivo je pokriti pastu gazom ili zatvoriti oči kako biste spriječili iritaciju i suzenje. Nakon što ostavite pastu da odstoji 10 do 15 minuta, isperite je mlakom vodom i ponavljajte ovaj postupak svakodnevno nekoliko dana. Jabučni ocat možete koristiti tako da umočite vatu u ocat i nanesete je na zahvaćeno područje. Preporučljivo je držati vatu na mjestu otprilike 30 minuta prije ispiranja područja mlakom vodom.
Ovaj postupak se može ponoviti više puta tijekom dana, a za osobe s osjetljivom kožom preporuča se razrijediti ocat s vodom. Ricinusovo ulje treba nanijeti izravno na nakupine kolesterola pomoću pamučnog štapića, nakon čega slijedi nježna masaža u kožu. Nakon toga ponovno nanesite ulje bez masiranja i ostavite da odstoji preko noći, a ujutro operite područje. Za optimalne rezultate ovaj postupak treba ponavljati svakodnevno. Da biste upotrijebili koru od banane, odrežite mali segment i stavite unutarnju stranu kore izravno na zahvaćeno područje.
- Uvjerite se da je kora pričvršćena i ostavite da ostane na mjestu preko noći; ujutro očistite područje mlakom vodom. Ovaj postupak treba ponavljati svakodnevno. Osim toga, zdrava i uravnotežena prehrana uz odgovarajuću konzumaciju vitamina C i omega-3 masnih kiselina pomoći će u borbi protiv nakupljanja kolesterola, dok će enzimi prisutni u voću i povrću pozitivno utjecati na temeljni uzrok.
Bonus tekst:
Smokve, voće koje rađa stablo smokve, još od vremena starih civilizacija smatraju se simbolom plodnosti i obilja. Njihov duboki okus, nutritivne prednosti i kulturološka važnost čine ih bitnim dijelom prehrane, kao i središnjom točkom brojnih legendi i mitova. Ovaj esej ima za cilj ispitati povijesnu pozadinu, prehrambene prednosti i kulturni značaj smokava, naglašavajući njihovu važnost u ljudskom postojanju kroz različita razdoblja.
Podrijetlo i povijest smokava sežu u Aziju, posebno u regije Bliskog istoka i jugozapadne Azije. Ovo voće je poznato od nastanka ranih civilizacija, s prisutnošću u starom Egiptu, Grčkoj i Rimu. Rimljani su smokve smatrali afrodizijakom, dok su se u Egiptu koristile u medicinske svrhe. Smokve se spominju u Bibliji i imaju značaj u raznim religijskim i filozofskim tradicijama, simbolizirajući život, mudrost i duhovno prosvjetljenje. Na primjer, budistički tekstovi sugeriraju da je Buddha postigao prosvjetljenje dok je meditirao ispod stabla smokve.
S obzirom na nutritivni profil, smokve su izuzetno hranjivo voće, obiluje vlaknima, vitaminima i mineralima. Očaravajuća slatkoća smokava može se pripisati njihovoj značajnoj koncentraciji prirodnih šećera, a također osiguravaju značajnu količinu kalija, koji je ključan za održavanje zdravog kardiovaskularnog i krvožilnog sustava. Nadalje, smokve su važan izvor vitamina K, neophodnog za održavanje zdravlja kostiju, zajedno s vitaminom B6, koji ima ulogu u kognitivnoj funkciji i jačanju imunološkog sustava. Istaknuta značajka smokava je njihov visok sadržaj vlakana; konzumacija samo pet smokava srednje veličine može osigurati oko 20% preporučenog dnevnog unosa vlakana, čime se pomaže probavi i snižava razina kolesterola.