Većina bi se roditelja jako potrudila za svoje potomke, ali ta ista djeca mogu povremeno pokazati nepristojnost i nedostatak zahvalnosti. Danas vam otkrivamo više o nesvakidašnjem incidentu u Turskoj.
- Značajna, ali donekle tužna priča nedavno se pojavila na raznim globalnim medijskim platformama, u kojoj se detaljno opisuje slučaj mlade Turkinje koja je koristila prijevarne taktike kako bi prisilila svoju majku u financijskim problemima da joj neprestano daje novac.
Naime, 25-godišnja Merve Boskurt izmislila je alternativnu stvarnost, uvjeravajući svoju majku da studira medicinu na cijenjenom Sveučilištu Oxford u Velikoj Britaniji, dok je zapravo radila kao agentica za nekretnine u Istanbulu. Merve je poduzela nesvakidašnji korak i podijelila svoje slike u medicinskoj uniformi i maski, održavajući ovu prijevaru nekoliko godina.
Cijelo to vrijeme, njezina majka Gulseran, stara 57 godina, prodavala je cvijeće ispred groblja u Antiohiji, uvjerena da je njezinoj kćeri potrebna financijska pomoć, kako bi dopunila vlastiti prihod. Prema izvješćima Oddity Centrala, ova pomno isplanirana shema mogla je ostati nezamijećena da nije bilo interesa lokalnih medija, koji je potaknuo Gulseranov altruizam.
Intervju je tražen nakon otkrića da je prodavala cvijeće kako bi financirala školovanje svoje kćeri na uglednom sveučilištu. Međutim, Merve je nastavila održavati svoju prijevaru; pojavila se zajedno sa svojom majkom, izrazila želju da postane neurokirurg i potvrdila svoju obvezu da će učiniti sve što je u njenoj moći kako bi se odužila svojoj majci. “Zaradu od prodaje cvijeća koristim za podupiranje obrazovanja svoje djece.
- Kada je osoba dobrog zdravlja, bavljenje poslom je najučinkovitiji pristup. Raduje me što zarađeni novac usmjeravam na potrebe svoje djece. “Želim da svaka žena postigne posao i samodostatnost”, izjavila je Gulseran Boskurt, nesvjesna prijevare svoje kćeri.
Merve nije predvidio znatnu reakciju koju će cijela situacija izazvati, a kada je ona isplivala na vidjelo, nesretna istina je brzo otkrivena. U odjeljku s komentarima, korisnici su ustvrdili da je Merve živjela i radila u Istanbulu, što je navelo novinare da dublje istraže problem.
Otkriveno je da osoba koja se spominje kao “student pete godine na Oskfordu” zapravo nije bila studentica tog sveučilišta, već je radila u industriji nekretnina. Naposljetku, Merve je bila prisiljena priznati stvarnost situacije. “Duboko sam uznemirena bolom koju sam prouzročila svojoj majci. Izmislila sam narativ i uspjela sve uvjeriti u njegovu istinitost, pa tako i sebe”, izjavila je nakon završetka cijele polemike.
BONUS TEKST
Češnjak, poznat po svom snažnom okusu i mirisu, jedna je od najstarijih ljekovitih biljaka, koja je značajno utjecala na kulturnu praksu i tradiciju prirodnog liječenja širom svijeta.
- S poviješću dužom od pet tisuća godina, ova cijenjena biljka potječe iz središnje Azije prije nego što se proširila u različite regije diljem svijeta. Obiluje hranjivim tvarima, češnjak jača imunološki sustav i nudi mnoštvo zdravstvenih prednosti.
Alicin, glavni aktivni sastojak koji se nalazi u češnjaku, poznat je po svojim antibakterijskim, antivirusnim, antifungalnim i antiparazitnim svojstvima. U kulturi starog Egipta češnjak je imao veliku važnost i smatran je svetom biljkom. Davali su ga robovima kako bi ojačali njihovu snagu i otpornost, a pronađen je iu grobnicama faraona.
Slično tome, u staroj Grčkoj i Rimu, sportaši su konzumirali češnjak prije natjecanja, dok su ga vojnici konzumirali prije ulaska u bitku kako bi ojačali izdržljivost, snagu i imunitet protiv bolesti. Do 6. stoljeća češnjak je stigao do Indije i Kine, gdje je bio priznat zbog svojih ljekovitih svojstava. Zbog svoje kulinarske i medicinske primjene, češnjak je bitan element u svakom kućanstvu i čini temeljni dio mnogih jela.
- Značajan je u prehrambene svrhe i služi kao začin gotovo svim varijantama kuhinje. U suvremenom društvu mnogi ga pojedinci smatraju prirodnim antibiotikom koji pomaže tijelu u borbi protiv raznih bolesti.
Kako bi se maksimizirale njegove dobrobiti, savjetuje se redovita konzumacija u sirovom obliku; međutim, nepoželjan miris može se ublažiti upotrebom soka od limuna, jabuke, mente, mlijeka, žvakanjem zrna kave ili mješavinom maslinovog ulja.