Oglasi - Advertisement

Svi koji imaju baštu ili vrt koriste maksimalno ove proljetne sunčane dane na njihovom uređenju i na sadnji povrća i voća među kojima se obavezno nalazi i krastavac.

Oglasi - Advertisement

Ako vaši krastavci pokažu stagnaciju i nevoljkost da napreduju, primjena ovog rješenja kao što je pokazano u vodiču na YouTubeu rezultirat će njihovim nevjerojatnim rastom, naizgled pred vašim očima. Štoviše, zbog bogatog sastava hranjivih tvari, može se očekivati ​​obilna i zdrava žetva… Ako noćna temperatura padne ispod 10°C, rast krastavaca može prestati. Zbog svoje osjetljivosti na hladne uvjete potencijalno bi mogle propasti. Neophodno je da dobiju vitalne hranjive tvari za poticanje rasta i razvoja.

Potrebna nam je jedna litra tople vode. Jedna žlica suhog kvasca. Jedna žlica granuliranog šećera. Procedure: U staklenu posudu od jedne litre lagano ulijte toplu vodu i postupno dodajte žlicu suhog kvasca. Nakon toga dodajte žlicu šećera kako biste potaknuli aktivaciju kvasca. Sastojke dobro sjediniti i ostaviti da odstoje na toplom mjestu, zaštićeno od izravne sunčeve svjetlosti. Ostavite ga da ne smeta dva sata. Nakon tog razdoblja dobro promiješajte i otopinu razrijedite s 5 litara vode. Voda ne smije biti hladna; treba ga održavati na sobnoj temperaturi. Još jednom dobro promiješajte sastojke i dobit ćete izuzetne hranjive tvari pogodne za uzgoj krastavaca.

Prije nanošenja ovih hranjiva na krastavce, bitno ih je razrijediti toplom (mlakom) vodom. Tlo mora održavati određenu razinu vlage; inače se hranjive tvari neće učinkovito iskoristiti. U ovoj fazi dodajte 1 litru koncentrata kiselog tijesta u 10 litara tople vode. Raspodijelite i dajte 1 litru ovog hranjiva svakoj pojedinačnoj biljci. Ovo hranjivo gnojivo pokazalo je potpunu učinkovitost i potvrđeno praktičnom primjenom. Jedna od njegovih dobrobiti je što se u početnim fazama razvoja pokazuje podjednako korisnim za presadnice paprike, patlidžana i rajčice.

Bonus tekst:

Nekoć smatrana hranom za siromašne, kaša sada doživljava preporod kao “čista” egzotična delicija. Obično se pravi od kukuruznog brašna, koje može biti bijelo ili žuto, a široko je poznato kao kukuruzni griz ili palenta. Kao opcija bez glutena, palenta ne samo da pruža ugodan doručak, već se svrstava i među najzdravije izbore koji su nam dostupni. Bogato esencijalnim nutrijentima, kukuruzno brašno nudi niz vitamina, uključujući A, E i nekoliko vitamina B, kao i niz minerala koji su potrebni našem tijelu. Sadrži značajne količine fosfora, cinka, kalija, magnezija, mangana i selena.

  • Konkretno, palenta nudi približno 380 kalorija na 100 grama, a sastoji se od 12,7 posto vode, 10 posto proteina, 73 posto ugljikohidrata, 4,3 posto masti i 2,3 posto celuloze. Ugljikohidrati i masti koji se nalaze u kukuruznoj krupici pozitivno pridonose zdravlju, a posebno pogoduju radu crijeva. Znatan sadržaj vlakana, uz složene ugljikohidrate, pojačava osjećaj sitosti. Te se hranjive tvari postupno apsorbiraju, čime se potiču normalni probavni procesi u crijevima. Primarni razlog za konzumaciju krupice leži u njenim blagotvornim svojstvima, koja su korisna bez obzira na prisutnost probavnih problema. Nadalje, kukuruz obiluje karotenoidima koji u kombinaciji sa zdravim biljnim masnoćama značajno doprinose poticanju učinkovite crijevne peristaltike.

Ovaj proces pomaže u prevenciji zatvora i reguliranju probave. Zbog sastava zdravih masnoća, složenih ugljikohidrata i biljnih vlakana, kukuruz se savjetuje kao korisna namirnica osobama s povišenom razinom kolesterola. Nadalje, ima važnu ulogu u prevenciji kardiovaskularnih bolesti i jačanju zdravlja srca. Griz se savjetuje za dojenčad i djecu jer potiče bolju probavu i jača imunitet pročišćavajući i jačajući crijevnu floru. Za osobe s celijakijom ili upalnim bolestima crijeva ključno je prepoznati da kukuruz ne sadrži gluten. Stoga bi griz trebao biti uključen u redoviti režim prehrane osoba koje pate od Crohnove bolesti, upalnih bolesti crijeva i dijabetesa.

Antioksidansi prisutni u kukuruzu služe za zaštitu crijeva i tijela od oksidativnog stresa. Dobrobiti kačamaka za mršavljenje su evidentne. S obzirom da i kukuruz i kačamak imaju brojne prednosti za probavu, često se preporučuju u programima mršavljenja s ciljem smanjenja tjelesne težine. Kačamak pomaže u čišćenju crijeva i poboljšava rad probave, a oboje je neophodno za održavanje zdrave prehrane. Nadalje, daje značajnu energiju dok ima malo kalorija, što energiju dobivenu iz njega čini osobito vrijednom u prehrani s ograničenim unosom kalorija.

PREUZMITE BESPLATNO!⋆ KNJIGA SA RECEPTIMA ⋆

Upiši svoj email i preuzmi BESPLATNU knjigu s receptima! Uživaj u jednostavnim i ukusnim jelima koja će osvojiti tvoje najdraže.

Jednim klikom preuzmi knjigu s najboljim receptima!

Oglasi