Oglasi - Advertisement

Danas skoro svaki dom ima  internet jer je on postao potreba i svi ga koriste u razne svrhe. Međutim ponekad se desi da signal nije dobar i da je vaš interner spor a ako je to slučaj možete pokušati sljedeće.

Oglasi - Advertisement

Profesionalci u instalaciji rutera itekako su svjesni da većini pojedinaca nedostaje znanja u ovom području. Nažalost, oni iskorištavaju ovu situaciju, što rezultira nabavom opreme koja je često ispod standardne kvalitete. Usprkos tome, u mnogim se slučajevima problem slabog signala može riješiti uz male ili nikakve troškove. Objasnit ćemo razloge koji stoje iza slabosti vašeg kućnog Wi-Fi-ja i pružiti rješenja za rješavanje problema. Sami ćete se uvjeriti u jednostavnost stvari. …

  • Kojim se metodama može poboljšati Wi-Fi signal u stanu? Slab signal s vašeg usmjerivača može se pojaviti zbog raznih čimbenika. Nažalost, davatelji internetskih usluga često opskrbljuju svoje korisnike lošijim usmjerivačima. Prvenstveno zbog svoje isplativosti. Još jedan čimbenik koji pridonosi njihovom uhićenju je mogućnost da svoju internetsku vezu možda dijelite s određenim susjedima. To bi za njih rezultiralo smanjenjem barem jednog kupca, ako ne i više. Tipično, najjeftiniji i najnekvalitetniji modeli nemaju vanjske antene, a učinkovitost antene značajno utječe na domet Wi-Fi mreže.

Ako se ovo identificira kao vaš usmjerivač, to ne zahtijeva kupnju novog uređaja. Jednostavno kupite vanjske antene od bilo kojeg lokalnog prodavača elektronike. Općenito govoreći, opcije umjerene cijene obično nude znatno veću kvalitetu od najjeftinijih alternativa. Trebali biste uvidjeti da njihovo uvijanje ne predstavlja nikakvu poteškoću. Unatoč tome, moguće je da usmjerivač posjeduje vanjske antene, a da i dalje pokazuje ograničen domet. Također je moguće da nedostatak leži u njihovom nedostatku snage.

Vrlo je vjerojatno da ga sami nećete prepoznati. Unatoč tome, rješenje postoji: u tražilicu unesite naziv svog Wi-Fi usmjerivača i provjerite uključuju li specifikacije uređaja reference na antene visokog dometa. Ako su vaši nedovoljno čvrsti, preporučljivo je zamijeniti ih. U rezidencijama koje karakteriziraju posebno debeli zidovi, često izrađeni od betona, može se naići na ograničenja u dometu signala. Jedini lijek je premjestiti usmjerivač na prikladnije mjesto, osiguravajući da zidovi ne ometaju signal. Ipak, to ne bi trebao biti izazov osim ako netko ne posjeduje iznimno velik stan s brojnim ekspanzivnim zidovima.

Živite li u stambenom naselju koje karakterizira mnoštvo elektroničkih uređaja koji generiraju različite signale, a koji mogu ometati internetsku vezu? Ovo vrlo lako može biti izvor vaših poteškoća. Iako se to možda neće uvijek riješiti bez pomoći stručnjaka—koji može prilagoditi frekvenciju vašeg usmjerivača—često će u ovom konkretnom slučaju kupnja snažnijih antena pružiti potrebno rješenje. Nadalje, preporučljivo je ne postavljati router na pod, budući da ovaj raspored usmjerava signal prema vašim susjedima ili podrumu, a ne na željenu lokaciju.

To je razlog zašto biste trebali povremeno ponovno pokrenuti svoj Wi-Fi usmjerivač. Wi-Fi usmjerivač funkcionira slično kao i računalo jer ima vlastiti procesor i radnu memoriju. Kakve su performanse vašeg prijenosnog računala kada se neprekidno koristi nekoliko dana bez ponovnog pokretanja? Računalo s maksimalnim korištenjem RAM-a i napregnutim procesorom neizbježno će raditi smanjenom brzinom i pokazivati ​​razine performansi daleko ispod svog potencijala. Stoga je bitno redovito ga isključivati ​​kako bi se omogućilo brisanje radne memorije i omogućilo procesoru da zaključi sve procese koji su u tijeku. Posljedično, Wi-Fi usmjerivač ima isti problem.

Kada je više uređaja istovremeno spojeno na usmjerivač, on ih sve mora primiti, što dovodi do brzog pražnjenja njegove operativne memorije. Kako biste poboljšali njegovu učinkovitost, preporučljivo je povremeno ga isključiti i ostaviti da se odmori neko vrijeme. Ovo je osobito istinito ako vaše kućanstvo sadrži nekoliko računala, mobilnih telefona, tableta, pisača i drugih uređaja koji vrše značajan pritisak na vaš usmjerivač. Osim toga, postavlja se pitanje kada deaktivirati ruter. Optimalan pristup bi bio isključiti ga kad god se ne koristi; međutim, ovo predstavlja prilično nepraktično rješenje, budući da sve veći broj uređaja čini vrlo vjerojatnim da će barem jedan uređaj dosljedno koristiti usmjerivač. Stoga je preporučljivo deaktivirati router tijekom razdoblja slabog prometa.

Na primjer, kod kuće tijekom večeri i u uredu prije odlaska s posla. U ovom trenutku, vjerojatno je nepotrebno koristiti usmjerivač; stoga ga možete “resetirati”. Ipak, ako radije ne uključujete ruter svakodnevno, razmislite o tome da za to iskoristite vrijeme svoje odsutnosti od kuće ili ureda, primjerice tijekom ljetnog odmora. Postoje brojne dostupne metode za resetiranje vašeg routera. Određene značajke mogu se onemogućiti u softveru putem uslužnog programa ili web sučelja; međutim, ovaj je proces prilično složen i obično nepotreban za prosječnog korisnika.

Ogromna većina usmjerivača opremljena je prekidačem koji se može jednostavno uključiti i isključiti. Unatoč tome, neki stariji modeli nemaju ovaj prekidač, a jedini način da ih deaktivirate je isključivanje uređaja. Bez obzira na metodu koju ste odabrali za deaktivaciju svog usmjerivača, bitno je unaprijed osigurati da nema značajnog prijenosa podataka na vašem uređaju ili uređajima drugih korisnika. Uplitanje u razgovor može biti štetno i za vas i za drugog sudionika.

PREUZMITE BESPLATNO!⋆ KNJIGA SA RECEPTIMA ⋆

Upiši svoj email i preuzmi BESPLATNU knjigu s receptima! Uživaj u jednostavnim i ukusnim jelima koja će osvojiti tvoje najdraže.

Jednim klikom preuzmi knjigu s najboljim receptima!

Oglasi