U savremenom dobu, pojava Interneta omogućila je pristup mnoštvu lako dostupnih savjeta od kojih mnogi imaju potencijal steći značajnu popularnost. Ovi se savjeti obično odnose na metode koje mogu znatno olakšati svakodnevni život. Danas otkrivamo kako skladištiti piletinu i poboljšati njen okus.
Sigurno skladištenje piletine ključno je za održavanje sigurnosti hrane i sprječavanje rasta bakterija. Preporučena vremena čuvanja piletine u hladnjaku i zamrzivaču su sljedeća: sirovu piletinu, uključujući puretinu i druge vrste peradi, treba čuvati u hladnjaku otprilike 1-2 dana. Kako bi se učinkovito spriječila brza proliferacija bakterija, bitno je održavati temperaturu sirove piletine na ili ispod 4°C.
Hladnjak stvara odgovarajuću postavku za čuvanje kuhane piletine u trajanju od otprilike 3 do 4 dana. Kako biste održali svježinu i smanjili mogućnost kontaminacije, preporučljivo je čuvati kuhanu piletinu u zatvorenoj posudi. Za sirovu piletinu namijenjenu zamrzavanju može se sigurno čuvati u zamrzivaču čak devet mjeseci.
- Kako biste održali kvalitetu mesa i izbjegli spaljivanje u zamrzivaču, preporučljivo je koristiti hermetički zatvorenu vrećicu za zamrzavanje za skladištenje sirove piletine. Cijelo pile određeno za zamrzavanje može se sigurno čuvati u zamrzivaču do godinu dana.
Kako bi se dodatno smanjio rizik od opeklina u zamrzivaču, predlaže se da se piletina pažljivo zamota u više slojeva folije za zamrzavanje ili u posebne vrećice za zamrzavanje. Zamrzivač osigurava siguran način čuvanja kuhane piletine. Kuhanu piletinu možete bez brige čuvati u zamrzivaču od 2 do 6 mjeseci.
Kako biste postigli najbolju kvalitetu i teksturu, preporučljivo je staviti kuhanu piletinu u hermetički zatvorenu posudu ili vrećicu za zamrzavanje. Ovo će spriječiti oksidaciju i održati izvornu teksturu mesa. Kako bi se osigurala sigurnost hrane i zadržala svježina piletine, važno je pravilno je čuvati u hladnjaku i zamrzivaču.
- Kako bi se u potpunosti prepoznala izvanredna ljekovita svojstva ove biljke, neophodno ju je uzgajati u posudi tijekom cijelog procesa sadnje. Duboki učinak koji može imati na nečije zdravlje doista je neshvatljiv.
Za one koji nisu sigurni koji začin uključiti u svoje kulinarske pothvate, predstavljamo izuzetnu biljku koja ne samo da ispušta ugodan miris, već nudi i brojne zdravstvene prednosti. Fotografija koju je snimila Jo na Flickru, predstavlja zadivljujući pogled koji naglašava subjektova stopala.
Miris ružmarina budi snažnu vezu s morem, dragocjenim uspomenama s ljetovanja i nevjerojatnim gastronomskim užicima, budući da je nezaobilazan sastojak gotovo svih mediteranskih jela, čak i kada se koristi samo kao ukras. Ružmarin, rasprostranjena biljka na našim prostorima, cijenjena je zbog svojih ljekovitih svojstava, a zbog izrazitog aromatičnog okusa ima značajnu vrijednost u kulinarstvu.
- Zamislite hranjivu porciju ribe pečene na žaru obogaćenu malom maslinovom ulju i grančicom ružmarina – ovo predstavlja jednostavan, ali divan obrok koji ne zahtijeva dodatno ukrašavanje.
Unutar tankih iglica ove biljke krije se dragocjeno blago, praćeno upečatljivim plavim cvjetovima koji cvjetaju svake dvije godine. Pripadajući obitelji grmova, ružmarin potječe od latinskog izraza “ros marinus”, što u prijevodu znači “morska rosa”. Grci i Rimljani su zaslužni za početno prepoznavanje brojnih prednosti ružmarina, budući da su bili među prvim civilizacijama koje su cijenile ovaj poznati začin.
Možda ste promatrali vjenčanje na kojem su se gosti okitili grančicom ružmarina kao ukrasom. Ova tradicija potječe iz drevne Engleske, gdje je ružmarin predstavljao nepokolebljivu odanost. Prednosti ružmarina u terapeutske svrhe su značajne. Preporučljivo je integrirati svježe uzgojeni ružmarin u svoje kuharske rutine kad god je to moguće, budući da je ova biljka jednostavna za uzgoj i osigurava pouzdanu opskrbu.
Brojna su istraživanja naglasila potencijal ružmarina u prevenciji raka, posebice njegovo ulje koje štiti od melanoma, najsmrtonosnije vrste raka kože. Štoviše, ružmarin se često smatra prirodnom alternativom aspirinu, zahvaljujući svojim umirujućim učincima na živčani sustav i sposobnosti da poboljša probavu.
- Zabrinutost u vezi s unosom kalorija je neutemeljena, jer ova biljka obiluje esencijalnim vitaminima i mineralima. Porcija od 100 grama ružmarina sadrži znatnu količinu dijetalnih vlakana, ukupno 14,4 grama.
Osim toga, ova biljka je bogata ključnim mineralima kao što su mangan, kalcij, željezo, bakar i magnezij, zajedno sa značajnim razinama vitamina C, A, folne kiseline i pantotenske kiseline. Listovi ružmarina i eterična ulja imaju svrhu rješavanja respiratornih problema, što se može postići izravnom primjenom ili razrjeđivanjem kapi ulja u vodi za inhalaciju.
Nadalje, dokazano je da ružmarin djeluje blagotvorno u liječenju blažih oboljenja jetre i potiče izlučivanje zdrave žuči. Osim toga, istraživanja pokazuju da udisanje biljnih i medicinskih ulja može poboljšati funkciju pamćenja.
- Aromatična prisutnost ružmarina ispunjava kuhinju, gdje preuzima svestranu ulogu u raznim marinadama, posebice za roštilj. Njegov robustan i opor okus uzdiže ne samo variva nego i jednostavna jela poput pečenog krumpira.
Izostanak pečenja na roštilju ne isključuje mogućnost uvrštavanja ružmarina u kulinarske kreacije, posebice kod pripreme janjetine i plodova mora. Štoviše, ružmarin može obogatiti profil okusa domaćih namaza. Uključivanje namaza od boba u vaš doručak i večeru osigurat će hranjiv obrok koji jača cjelokupno zdravlje.