Danas svi znaju za fudbalera Duška Tošića ponajviše po tom što je bio u braku sa turbofolk pjevačicom Jelenom Karleušom. U ovom članku otkrivamo u kakvoj kući je rastao prije slave i bogatstva.
- Tokom zapaženog perioda od tri godine, fudbaler je otvoreno priznao da boravi u „Domu za srednjoškolce Angeline Kojić Gine“, iskustvo koje je značajno uticalo na putanju njegove budućnosti.
Uprkos izazovnom odrastanju i zahtevnom putu ka uspehu, Duško Tošić je razvio dubok osećaj zahvalnosti i zadovoljstva svojim dosadašnjim dostignućima, sve vreme dajući svojoj deci neprocenjive životne lekcije i osnovne vrednosti. Skromno i naporno poreklo ovog renomiranog fudbalera ostaje uglavnom nepriznato.
Njegove formativne godine bile su obeležene nedostatkom luksuza i privilegija, što je zahtevalo značajnu posvećenost da bi dostigao trenutni nivo uspeha. Duškovo detinjstvo odvijalo se u Orlovatu, selu u blizini Zrenjanina. Nažalost, materijalne prilike njegove porodice ometale su njegovo pravilno vaspitanje, što je na kraju dovelo do njegovog smeštaja u stambeni objekat.
Milorad, Duškov otac, bio je ubeđen da bi njegovom sinu više odgovaralo stanovanje u posebnom stanu nego podnošenje teškoća njihovog osiromašenog domaćinstva. Milorad Tošić priča da je njegov sin Duško nekoliko godina proveo u domu, gde se školovao i imao priliku da se bavi fudbalom.
- Obezbeđivanje redovnog obroka tokom njegovog boravka u njemu značajno je doprinelo njegovom fizičkom i psihičkom razvoju. Izuzetno smo ponosni na njegova dostignuća, jer je uspešno ostvario svoje ambicije. Trenutno živi u živahnom urbanom centru.
Prepoznajući dubok uticaj svog transformativnog iskustva, fudbaler je iskreno otkrio da je proveo tri godine u „Domu za srednjoškolce Angeline Kojić Gine“, što je ključno vreme koje je značajno oblikovalo njegovu buduću putanju. Iako je odrastao u hraniteljskom domu, Duškovo putovanje u fudbal je počelo njegovim ulaskom u trening.
Kroz nepokolebljivu posvećenost i intenzivnu praksu tokom celog dana na školskom terenu, na kraju je postigao svoj sadašnji položaj. Današnja poseta Orlovatu otkriva da je Duško delotvorno ostvario težnje svoje porodice. Umesto da grade raskošne vile u selu, oni su namerno odlučili da stvore skroman, ali privlačan dom koji nudi sve osnovne pogodnosti za ispunjen život.
- Nakon nesrećne smrti njegovog oca u septembru 2018. godine, u porodičnoj kući trenutno živi Nikoleta, Duškova majka. Saznavši za ovu srceparajuću vest dok je bio u Kini, Duško je odmah organizovao povratak u Srbiju, rezervišući najraniji raspoloživi let za sledeće jutro.
Tokom posete, ekipa portala Telegraf.rs imala je priliku da obiđe sve zapažene lokacije vezane za Duškovo odrastanje i detinjstvo, što je rezultiralo zanimljivim iskustvom obogaćenim dragim uspomenama.
Tokom svoje posete, oni su istraživali značajne lokacije koje su bile ključne u njegovom životu. Ovo putovanje je obuhvatalo obilazak njegovog bivšeg doma pored terena gde je uživao u bezbrojnim satima igre. Imali su čast da posmatraju i njegovu prethodnu rezidenciju i njegov novoizgrađeni dom.
Nadalje, svratili su u restoran u kojem je Nadica Zeljković, majka Kristine Kockar, uspostavila dugogodišnju profesionalnu vezu. Dok je sedela za samim stolom gde je iskreno izražavala naklonost Duški, odavala je više od pukog divljenja. Jelena Karleuša je u nedavnom intervjuu otkrila da se njen suprug u teškim i mlađim godinama oslanjao na ljubaznost i podršku Nadice Zeljković.
- Sportista je ceo svoj život posvetio fudbalu, što je kulminiralo prosperitetnom karijerom. Zbog svoje nepokolebljive posvećenosti Srbiji, dosledno je nadmašivao očekivanja, ulažući više od svog krajnjeg napora.
Nažalost, tokom Olimpijskih igara 2008. suočio se sa uznemiravanjem svog kluba, Verdera, što je na kraju dovelo do njegove diskvalifikacije iz učešća. Na način koji prkosi objašnjenju, uspeo je da pridobije naklonost svakog kluba čiji je deo postao, što je dovelo do toga da je njegova naklonost omiljeni izbor među navijačima.