Šporet je jedan od najvažnijih kućnih uređaja jer na njemu pripremamo obroke za svoju porodicu. Postoje oni koji se napajaju na struju kao i oni koji koriste plin. Danas govorimo o ovoj drugoj varijanti.
Zadovoljstvo nam je predstaviti odličan prijedlog za učinkovito čišćenje prljave rešetke štednjaka. Ova tehnika je jednako učinkovita za čišćenje rešetki roštilja. Značajna prednost je što se masne naslage bez napora potpuno uklanjaju bez potrebe za napornim ribanjem ili naporom. Ovakav pristup će olakšati uklanjanje zagorjele masnoće s rešetki, bilo da se koriste u pećnici ili na električnom roštilju. Kako bismo osigurali besprijekorno čiste rešetke za štednjak, pećnicu i roštilj, potrebne su nam dvije velike plastične vrećice. amonijak Skinite rešetku i ako ima zagorenih ostataka hrane, uklonite ih oštrim predmetom ili žičanom četkom.
- Provjerite imate li plastičnu vrećicu dovoljne veličine. Stavite dvije žlice amonijaka u plastičnu posudu. Pazite da ne udišete pare i osigurajte da je prostorija dovoljno prozračena kada radite s amonijakom. Postavite rešetku na mjesto i pokrijte je plastičnom folijom kako biste bili sigurni da amonijak može učinkovito prodrijeti kroz cijelu površinu rešetke. Preporučljivo je držati ga tako zamotanog najmanje 12 sati, ali je poželjno trajanje od 1 do 2 dana. Nakon tog vremena roštilj pažljivo izvadite iz plastične ambalaže, temeljito ga očistite i bit će vraćen u prvobitno stanje.
Od sada možete uživati u užitku pečenja na roštilju bez brige o opsežnom čišćenju roštilja, a Vaš štednjak u svakom trenutku ostaje besprijekorno čist. Cijeli proces možete vidjeti u videu na kraju članka. Besprijekorno čistu peć moguće je postići bez upotrebe kemikalija, unatoč obilju raznih kemijskih sredstava za čišćenje dostupnih na tržištu. Međutim, postoji ekonomičnija i jednostavnija metoda za uklanjanje prljavštine i zagorenih ostataka hrane. Samo su ova dva sastojka potrebna za formuliranje učinkovitog odmašćivača.
Potrebna količina je: 1 šalica octa (250 mililitara). 125 mililitara vode, što odgovara 1/2 šalice. Pomiješajte potrebne sastojke i dobivenu smjesu prebacite u bocu s raspršivačem. Nakon toga ravnomjerno nanesite sprej po cijeloj površini peći. Nakon toga spužvicom očistite područje razrijeđenim octom. U slučaju da je onečišćenje prekomjerno i mast ljepljiva, preporučljivo je koristiti samo ocat. Ovo će vašu peć vratiti u čisto i blistavo stanje. Plinski plamenik najizazovniji je aspekt štednjaka.
Važnost čišćenja plamenika ne treba zanemariti, jer se ne odnosi samo na vizualnu privlačnost, već i na sigurnosna pitanja. Preporuča se redovito ih čistiti na ovaj način. Pomiješajte ocat i vodu u omjeru 3:1, pa u zagrijanu otopinu uronite plamenike i ostavite da se namaču pet minuta. Nakon toga ih pažljivo izvadite i ostavite da se ohlade. Od plamenika se očekuje da budu čisti; međutim, ako ima ikakvih ostataka i dalje postoji, očistite površinu spužvom. Na kraju provjerite jesu li dobro osušene kako biste spriječili hrđu.
Bonus tekst:
Češnjak, poznat po svom snažnom okusu i izrazitoj aromi, jedna je od najstarijih ljekovitih biljaka i kroz povijest je imao istaknuto mjesto u svjetskoj kulturi i praksi prirodnog liječenja. Ova cijenjena ljekovita biljka može se pohvaliti poviješću koja se proteže unatrag pet tisućljeća. Porijeklom iz središnje Azije, češnjak se od tada proširio u razne regije diljem svijeta. Bogata hranjivim tvarima jača imunitet i pruža brojne zdravstvene dobrobiti.
Glavni spoj u češnjaku, alicin, poznat je po svojim antibakterijskim, antivirusnim, antifungalnim i antiparazitnim svojstvima. U staroegipatskoj kulturi češnjak je bio vrlo cijenjen, smatran svetom biljkom. Davali su ga robovima kako bi povećali njihovu snagu i izdržljivost, a pronađen je čak iu grobnicama faraona. I u staroj Grčkoj i u Rimu, sportaši su konzumirali češnjak prije natjecanja, dok su ga vojnici unosili prije bitaka kako bi povećali izdržljivost, snagu i imunitet protiv bolesti. Do 6. stoljeća češnjak je stigao u Indiju i Kinu, gdje je stekao priznanje za svoje ljekovite prednosti.
S obzirom na svoja kulinarska i ljekovita svojstva, češnjak je neizostavan sastojak svakog kućanstva i svakog obroka, au prehrani ima važnu ulogu kao začin gotovo svim vrstama jela. U modernom društvu mnogi ga pojedinci smatraju prirodnim antibiotikom koji pomaže tijelu u borbi protiv niza bolesti. Preporuča se redovita konzumacija u sirovom obliku, a loš zadah može se učinkovito ukloniti korištenjem soka od limuna, jabuke, soka od mente, mlijeka, žvakanjem zrna kave ili kombinacijom s maslinovim uljem.