Stalni sukobi nisu znak ljubavi - 7 naizgled "normalnih" navika parova koje su u stvari toksične

Neke navike parova, koliko god bile opšteprihvaćene i za mnoge normalne, nemaju veze sa ljubavlju.


Odnosi su složeni i uvijek predstavljaju nove izazove. Postoje i mnoge navike upoznavanja koje su općeprihvaćene kao normalne , ali koje su zapravo otrovne i potpuno nezdrave. Romantični filmovi su nas učili kako ljubav treba biti dramatična i u većini takvih filmova savršen partner uvijek prolazi kroz trenutke i scene ljubomore, nevjere i svađe. 

Parovi se razdvajaju pate sve dok se onaj koji je učinio nešto loše ne pokaje i konačno nađe način da povrati voljenu osobu. Prava ljubav, jaka i stvarna, nema veze s nestabilnošću, stalnim svađama i velikim gestama. Gradi se malo po malo. Uz obostrano zalaganje, razumijevanje i prihvatanje. 



Drame nema i ne bi trebalo biti. Želite li znati koje su navike prečesto prihvaćene, a koje zapravo nisu zdrave? U nastavku ih navodimo. 1. Intenzivni argumenti prožeti strašću; Komunikacija u paru je neophodna i poželjna. Ona nam dopušta da izrazimo svoja osjećanja, ono što nam ne odgovara i da postavimo jasne i stabilne granice. 

Normalno je da ponekad postoji neslaganje u vezi, ali sa timse moramo izboriti bez uvreda i povišenog glasa. Imamo zabludu da bi nakon prilično intenzivne rasprave uvijek trebalo doći do jednako intenzivnog i strastvenog pomirenja. Međutim, intenzivni sukobi nisu znak ljubavi. 



Umjesto toga, to je znak ozbiljnih i duboko ukorijenjenih problema poput nezrelosti, nesigurnosti i emocionalnog zlostavljanja. 2. Potiskivanje misli i emocija; Izbjegavanje sukoba po svaku cijenu i gutanje osjećaja takođe je znak da stvari ne idu onako kako bi trebale. 

Ako ne možete reći svom partneru kako se osjećate, ako ne možete podijeliti svoje strahove, tjeskobe i ono što vas muči, obratite pažnju. Potiskivanje misli i emocija savršen je recept za okončanje jer naizgled mali problemi sa vremenom rastu. Tada će ih biti sve teže rješavati. 

3. Očekujete da partner riješi sve vaše probleme; To se događa vrlo često, ali ne bi trebalo. Skloni smo vjerovati da drugi mora ispuniti našu prazninu kako bismo se osjećali cjeloviti i potpuni . Mora ispuniti naša očekivanja i riješiti sve naše probleme. To nam može stvoriti veliku frustraciju jer niko nema obavezu da nas učini srećnima. 

4. Ljubomora; Ljubomora nije merilo ljubavi. Na umjeren način, ljubomora je obično dio odnosa jer predstavlja strah od gubitka voljene osobe. Bezazlena ljubomora obično je privremena. To je osjećaj koji ne šteti životu para. Međutim, kada ovaj strah od gubitka postane opsesija i generira pretjeranu opsesiju, naziva se patološka ljubomora. 

5. Provjeravate međusobne aktivnosti na društvenim mrežama; Mnogi vjeruju da je normalno špijunirati partnerov mobitel, e-poštu ili društvene mreže kako bi provjerili ima li nešto sumnjivo. Međutim, samo zato što dijelite svoj život s nekim ne znači da ne treba poštovati njegovu nezavisnost i privatnost. 

6. Ismijavanje partnera; Normalno je, pa čak i zdravo da se parovi zadirkuju, ali postoji razlika između zadirkivanja i šale koja povređuje drugu osobu. Ismijavanje drugog može biti način da se poveća intimnost i suživot učini zabavnijim. Međutim, ovisno o tonu glasa, govoru tijela i namjeri, oni se također mogu pretvoriti u prezir i nepoštovanje. 

7. Kažnjavanje ćutanjem; Ovo je vrlo uobičajeno ponašanje onih koji zauzimaju pasivno agresivan stav . Pasivno agresivan je tipična osoba koja ne odgovara na poruke, pretvara se da zaboravlja ono što su joj rekli, ne govori iskreno i ne obraća punu pažnju kada se druga osoba pokuša suočiti sa njom.

Pokreće Blogger.